Polski English

O nas

Silvermedia to nowatorska firma IT założona w 2002 r. z inicjatywy naukowców i pasjonatów biocybernetyki. Swoje korzenie ma na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Misja

Dążeniem firmy jest transfer polskiej nauki do biznesu. W realizowanych projektach łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz pomysłowość specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej.

Telemedycyna

Firma tworzy aplikacje, będące podstawą dzisiejszego rozwoju telemedycyny w Polsce i Europie. Jej potencjał stanowi nowoczesna technologia gromadzenia i przetwarzania danych.

W ciągu ostatniej dekady zespół Silvermedia opracował unikalne algorytmy oceny sygnałów biomedycznych. Wspierają one diagnostykę i monitoring stanu zdrowia pacjenta. Najszersze zastosowanie znajdują dziś w: kardiologii, audiologii, geriatrii oraz alergologii.

Integracja danych

Wsparcie dla diagnostyki to tylko początek. Myślą przewodnią Silvermedia jest integracja wszelkiego typu danych medycznych, aby móc udostępniać je online na dowolnym urządzeniu, dowolnemu specjaliście , w dowolnym miejscu.

Stąd w portfolio firmy duży nacisk położony jest na integrację systemów informatycznych oraz tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne dla użytkownika końcowego.