Polski English

Dział R&D

Prowadzimy własny dział R&D, którego celem jest  tworzenie nowatorskich rozwiązań informatycznych w służbie telmedycyny.

Obecnie koncentrujemy się na następujących obszarach:

KARDIOLOGIA

Opracowaliśmy i rozwijamy algorytmy, które analizują pełny zapis EKG, wyłapując anomalie rejestrowanego sygnału. Dzięki temu już wkrótce lekarze korzystający z naszych systemów będą mogli dużo szybciej wykrywać schorzenia kardiologiczne, takie jak: zawały, bezdech, arytmia czy wiele innych. To unikalne, bo stosowane dotąd rozwiązania telemedyczne skupiają się wyłącznie na diagnozie arytmii.

AUDIOLOGIA

Wspólnie ze światowej klasy ekspertami opracowujemy nowe testy przesiewowe, które służą do diagnozy zaburzeń słuchu. Tworzymy system, który pozwoli na zdalne badanie słuchowych potencjałów wywołanych pnia mózgu u noworodków. To istotne, bo dotąd badanie takie można było wykonywać wyłącznie w szpitalu, podczas snu dziecka. Teraz rodzic będzie mógł wykonać je w domu przy pomocy specjalnego urządzenia, a wyniki przesłać lekarzowi przez Internet.

ALERGOLOGIARozwijamy algorytmy, które pozwalają diametralnie przyspieszyć nieinwazyjną ocenę ryzyka zachorowań na astmę i alergię. Badania te prowadzimy pod kierunkiem najwybitniejszych autorytetów medycznych w Polsce. Wraz ze specjalistami Polskiego Towarzystwa Alergologicznego tworzymy portal, który pomoże każdemu samodzielnie ocenić ryzyko zachorowania na astmę lub alergię. Jego zaletą jest prostota i intuicyjność obsługi, bez konieczności poddawania się inwazyjnym badaniom.

NEUROLOGIA

Prowadzimy badania nad systemem wczesnego wykrywania chorób neurodegeneracyjnych i otępienia starczego. Dzięki przyspieszonej diagnozie już wkrótce możliwe będzie wykrywanie symptomów takich schorzeń, jak zespół Parkinsona, choroba Alzheimera czy otępienie starcze. Dla wielu pacjentów będzie to szansa na podjęcie wczesnej terapii, co znacząco wpłynie na jakość ich życia.

KORELACJA DANYCH

Nieustannie rozwijamy platformę telemedyczną Silvermedic, która umożliwia zestawianie obok siebie wyników badań prowadzonych w różnych dziedzinach medycznych. Tym samym pozwala na prowadzenie wspólnych projektów naukowych przez różne ośrodki. Dzięki temu możliwe jest wykrywanie korelacji pomiędzy odległymi od siebie schorzeniami. Jest to pierwszy krok do kompleksowej diagnozy pacjenta, uwzględniającej jego pełną historię leczenia i szczegóły terapii.