Polski English

Silvermedic Cardio Webviewer

EKG w internecie

Silvermedic Cardio WebViewer to internetowa przeglądarka wyników EKG. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów analizy elektrokardiogramu wspomaga wykrywanie konkretnych schorzeń kardiologicznych.

AUTOMATYCZNE WYMIAROWANIE EKG

Lekarz przegląda zapis w specjalnej aplikacji www, która pozwala na skalowanie, wymiarowanie czy wykrywanie szumów w badaniu. Bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na swoim komputerze.

Program pomaga wybrać uderzenie serca, które jest najbardziej reprezentatywne, a następnie wyznaczyć na krzywej punkty, które ułatwią diagnozowanie konkretnych schorzeń, jak np. arytmia.

To przełom w zdalnej diagnostyce EKG, bo dotąd możliwe było przesyłanie wyniku badania tylko w formie pliku .pdf lub innego formatu obrazowego. Lekarz konsultujący zapis nie miał tym samym możliwości edycji, skalowania czy elektronicznego zestawiania danych. Nie miał też dostępu do danych historycznych, co uniemożliwiało szybkie i skuteczne porównanie zapisów EKG .

WSPÓŁPRACA Z KAŻDYM URZĄDZENIEM EKG

Nie ma znaczenia, gdzie i przy użyciu jakiego sprzętu zostało wykonane badanie. Oprogramowanie Silvermedia współpracuje z wieloma typami urządzeń diagnostycznych. Po odczycie badania, interaktywne krzywe EKG udostępniane są przez certyfikowaną medycznie przeglądarkę internetową. 

NA ODLEGŁOŚĆ

Wykrywanie schorzeń może się odbywać na odległość. Lekarz analizuje dane w dowolnym miejscu i o dowolnej porze z poziomu swojego komputera osobistego czy notebooka. Wystarczy dostęp do internetu.

Specjalista może równocześnie oglądać kilka obrazów badań w celu ich porównania. Dodatkowym ułatwieniem jest słownik medyczny przydatny w standaryzacji opisu badania.

NAGRODA ZA INNOWACJE

Za produkt Silvermedic Cardio Webviewer, czyli interaktywną przeglądarkę zapisów EKG, otrzymaliśmy prestiżowy tytuł Innovator Małopolski 2012 r.

Z rozwiązania tego korzysta m.in. Instytut Kardiologii w Warszawie, będący jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków leczenia chorób sercu w kraju.