Polski English

Zdalne konsultacje EKG

Z dowolnego miejsca, z dowolnego komputera.

Dzięki rozwiązaniom Silvermedia lekarze mogą konsultować wyniki badań przez internet, z dowolnego miejsca i dowolnego komputera.

INTERAKTYWNA APLIKACJA ZAMIAST OBRAZKA

Stworzyliśmy specjalną, internetową przeglądarkę zapisu badań EKG. Jako pierwsza w Polsce wyświetla pełny wykres elektrokardiogramu w formie funkcji, a nie obrazka. To przełom w zdalnej diagnostyce EKG, bo dotąd możliwe było przesyłanie wyniku badania tylko w formie pliku .pdf lub innego formatu obrazkowego. Odbierane tak dane były często nieczytelne i uniemożliwiały skuteczną diagnozę.

Teraz kilku lekarzy jednocześnie może przeglądać zapis EKG w specjalnej, certyfikowanej medycznie aplikacji www Silvermedic CardioWebViewer. Pozwala ona na skalowanie i wymiarowanie krzywej oraz eliminowanie szumów z badania.

KONSULTACJE NA ODLEGŁOŚĆ

Zdalne konsultacje EKG rozwiązują problem dostępu do lekarzy specjalistów dla osób zamieszkujących daleko od specjalistycznych ośrodków. Badanie EKG może być wykonane w dowolnej lokalizacji przez lekarza rodzinnego lub kardiologa, który przesyła wyniki przez internet do osoby wyspecjalizowanej w interpretacji danych EKG.

Dzięki temu lekarze znajdujący się w różnych miastach lub krajach mogą w czasie rzeczywistym przeglądać i konsultować między sobą wyniki badania, tak aby dobrać dla pacjenta najbardziej skuteczną formę terapię.